5 tibetských cvičení, která procvičí všechny svaly za 10 minut

K dispozici je obrovské množství cvičení a sestav. Ale možná jeden z nejúčinnějších – „5 tibetských perel“, což jsou Starobylé Techniky Tibetských mnichů, budou nejen procvičovat všechny svaly, ale také pomohou normalizovat fungování těla.

Už jsme vyzkoušeli tato cvičení a ujistili se, že jsou opravdu jednoduchá a nejsou časově náročná. Nezapomeňte sdílet se svými přáteli, ať si mohou také zacvičit!

Tibetské cvičení

 1. Postavte se rovně, paže do stran na úrovni ramen. Držíme je rovnoběžně s podlahou celé cvičení.

  Začneme se otáčet ve směru hodinových ručiček kolem své osy, dokud nebudeme cítit trochu závrať. Pro začátek se budeme pohybovat mezi 3 a 6 otáčkami.

 2. Lehněte si na záda, ruce po podlaze. Maximální výdech.

  Na podložce, s hlubokým nádechem zvedneme hlavu a nohy, dávejte pozor, abyste zvedli z podlahy ramena a boky a pokrčte kolena. Potom se pomalu vraťte s výdechem do výchozí polohy.

 3. Klekněte si na kolena, chodidla paralelně vedle sebe. Kolena by měla být na šířku pánve. Paže podél těla, dlaně položené na zadní straně stehen. Nakloňte hlavu dopředu, brada se dotýká hrudníku. Maximální výdech.

  Hluboce a pomalu dýchejte a zároveň přesuňte hlavu dozadu a protáhněte. Pokud je to ve vašich silách, zkuste se opřít rukama v bok. Pomalu se vraťte do výchozí pozice.

 4. Sedíte na podlaze, narovnejte nohy a záda. Chodidla by měla být na šíři ramen, dlaně položené na podlaze tak, že prsty jsou umístěny paralelně k tělu. Vydechněte a předkloňte hlavu k hrudi.

  Při nádechu (dýchejte stejným způsobem jako v předchozích cvičeních) zakloňte hlavu dozadu co nejvíce a zvedněte se do pozice stoličky. Musíte být ve vodorovné poloze, spočívající na rovných horních a dolních končetinách v pravém úhlu. Snažíme se po dobu několika sekund, aby se zatnuly všechny svaly a vydržíme v této poloze, pak se vrátíme s výdechem zpět do sedu.

 5. Opřeme se o ruce. Ruce a nohy máme o něco širší než je šířka ramen. Kolena se nedotýkají podlahy. Zakloníme hlavu a vydechneme.

  Při inhalaci zvedáme pánev a tělo vytváří úhel. Hlavu přitlačíme na hruď. Snažíme se, aby se nohy držely rovně, záda a ruce by měly být na stejné úrovni. Pak vydechněte a vraťte se zpět na první pozici. Nadechněte se v této poloze stejně jako v ostatních, ale bude nějakou dobu trvat, než si dokážete zvyknout na nádech když se protahuje tělo a vydechnout při uvolnění.

Obecná pravidla

 1. Důležité při cvičení – pravidelnost. Provádíme tuto sadu 1 krát za den. Chceme-li dosáhnout maximálního účinku, zvýšíme počet opakování cvičení v rámci režimu:
 2. Nejlepší čas pro provedení – v dopoledních hodinách až do poledne, na lačný žaludek.
 3. Nepřetěžujte se a nevystavujte se velké únavě. Pokud je cvičení moc těžké, vraťte se zpět do menšího počtu opakování, než si zvyknete.
 4. Sledujeme dech. Nadechněte se nosem a vydechněte ústy.
 5. S velkým počtem opakování dělejte pauzy mezi cvičeními – stůjte rovně, dejte ruce v pas a učiňte několik tichých hlubokých nádechů.
 6. Po provedení sestavy je lepší dát si pauzu, relaxovat.

zdroj: my-fly.ru