7 variací prkna pro štíhlou postavu a zázračně pevné bříško!

Plank – cvičení pro ty, kteří mají málo času, ale hodně síly a vytrvalosti. Pokud jste ochotni se potit pár minut denně, nemusíte trávit čas v posilovně. Proč? Toto cvičení je univerzální. Když je prováděno, jsou zapojeny prakticky všechny skupiny svalů: zadek, ramena, záda a ruce.

Snažili jsme se uvést všechny varianty klasických cviků a nyní sdílet nejzajímavější s vámi.

1) Plank na loktech

Začněte s klasickým prknem na loktech. Lokty pod rameny. Tělo tvoří přímku, pánev se neprohýbá. Výdrž: 30 sekund.

2) Plank se zvedáním rukou na stranu

Začněte v prknu na rovných rukou. Vytáhněte rovnou pravou ruku do strany. Vydržte 2 sekundy a vraťte se do výchozí pozice. Opakujte po 30 sekund pro každou stranu.

3) Plank se zvednutím rukou před sebou

Všimněte si, že při provádění tohoto cvičení, je třeba se dívat na podlahu. Zvedněte ruku přímo před sebe. Provádějte 60 sekund a měňte strany.

4) Plank s pohybem na předloktí

Začněte v planku na rukou. Snižte se dolů na pravé předloktí, a pak na levé. Chvíli vydržte, pak pak se vraťte nahoru do výchozí pozice.

5) Pavouk

Postavte se do prkna na rukou. Přitáhněte pravé koleno do strany směrem k tělu. Nohu vraťte a opakujte na druhou stranu.

6) Zvedání nohy

Začněte v planku na předloktí. Zvedněte pravou nohu, vydržte 2 sekundy a vraťte ji dolů. Provádějte 15 sekund a poté vyměňte nohy.

7) Dotýkání ramen

Začněte v prknu na rukou. Dotkněte se levou rukou pravého ramene, poté levou rukou pravého ramene. Provádějte 30 sekund.

30 sekund každého cviku – to není tak moc. Sdílejte toto cvičení s přáteli a cvičte společně.

zdroj: superfit.me