Těmto 10 jídlům by se měl vyhnout každý, kdo se snaží zhubnout!

Ztráta hmotnosti je výzva, které mnozí z nás čelí. Mnoho lidí skočí na hubnutí s nejnovější trendy výživy nebo rutinou cvičení, ale klíčem je pochopení dopadu na vaše tělo. Hlavním přispěvatelem k přírůstku hmotnosti je konzumace nadbytečných kalorií. Podle WebMD, porozumění dobrým i špatným kaloriím pomůže lidem zhubnout a udržet si štíhlé tělo.

Správná ztráta hmotnosti přichází až k zdravému výběru. Některé potraviny slouží jen velmi málo jinému účelu než jen dobré chuti. Zde je 10 potravin, které byste se měli vyvarovat, pokud se snažíte zhubnout.

1 Bílý chléb

Vyškrtnutím jedna ze seznamu je bílý chléb. Mnoho lidí si dopřává rohlíky nebo sendviče, aniž by si uvědomilo, že bílý chléb je plný cukru a nemá nutriční hodnotu. Bílý chléb je pouze plnivo, které lidem po jídle způsobuje hlad. My Diet navrhuje náhradu bílého chleba s celozrnným chlebem nebo použití celozrnných tortill, nebo salátu pro wrapy a sendviče.

2 Nízkotučné potraviny

Čtete to správně: Nízkotučné potraviny nejsou ve skutečnosti zdravější volbou. Článek v Cosmopolitanu naznačuje, že potraviny, které jsou označeny jako nízkotučné, obsahují cukr, aby kompenzovaly ztrátu chuti. Jakmile tělo zpracuje cukr, ukládá se jako tuk. Navíc lidé mají tendenci se přejídat potravinami s nízkým obsahem tuku, protože předpokládají, že mohou jíst více „zdravé“ možnosti.

3 Smažené potraviny

Smažené potraviny jsou vrahem vašeho krevního tlaku a hladiny cholesterolu. Někdy lidé předpokládají, že jídlo, které samotné je zdravé, zůstane zdravým i procesem vaření. To je prostě nepravdivé. Spíše než ztratit zdravé vlastnosti jídla, rozhodněte se vařit nebo dusit své potraviny.

4 Šťávy

Většina džusů obsahuje obscénní množství cukru. Spíše než kupovaný džus, měli byste si odšťavnit své vlastní. Dokonce i pak si uvědomte přírodní cukry v ovoci. Omezte čerstvé ovoce a rozhodněte se pro vodu.

5 Popcorn z mikrovlnné trouby

Popcorn může být zdravým snackem. Nicméně, podle článku publikovaného na MSN, chemikálie v mikrovlnném vaku mohou ve skutečnosti způsobit problémy se štítnou žlázou. Nemluvě o nesmírném množství přidané soli a másla. Lepším řešením je připravit čerstvý popcorn na sporáku a vynechat máslo.

6 Salátový dresink

Nic nezničí zdravé vlastnosti salátu rychleji než salátový dresink. Vzhledem k tomu, že zelené listy jsou nízkokalorické a zdravé, mnoho lidí předpokládá, že mohou zdvojnásobit porci. Nicméně, většina salátových dresingů má tunu cukru a bezcenných kalorií. Lepší možností je vyrobit zálivku na bázi oleje, která stále chutná skvěle, ale neobsahuje tolik cukru.

7 Potraviny bez cukru

Článek z MSN varuje před nákupem potravin bez cukru. Zatímco kalorie mohou být obsaženy méně, náhradní sladidla mohou zvýšit vaše hladiny inzulínu.

8 Cukrovinky

Sladké tyčinky jsou lehké občerstvení, například na cestách. Tyto malé tyčinky jsou však plné cukru a nesmyslných kalorií. Nenasytí vás a během několika hodin budete hledat jiné potraviny. Vybírejte zdravou alternativu, jako je čerstvé ovoce nebo jogurt.

9 Vysoce kalorické kávové nápoje

Káva samotná může být užitečným nápojem, který dočasně zvyšuje váš metabolismus a pomáhá spalovat tuky. Nicméně, když začnete přidávat své oblíbené ingredience, jako je cukr nebo smetana, pak máte rychle nezdravý nápoj. Pokud milujete kávu a chcete ji držet ve vaší stravě při snaze ztrácet váhu, držte se klasické černé kávy.

10 Pizza

Kdo nemá rád plátek horké pizzy? EcoWatch popisuje, jak pizzy z rychlého občerstvení jsou obzvláště nezdravé, protože obsahují zpracované maso a vysoce rafinovanou mouku. Obsahuje tunu kalorií v jediném plátku, ale pizza nemá nutriční hodnotu, aby vás nasytila. Pokud máte chuť na pizzu, rozhodněte se udělat si vlastní pizzu se zdravějšími přísadami.

Nedovolte těmto potravinám, aby vás zastavily. Rozšiřte zprávu. Sdílejte s přáteli.

zdroj: remedydaily.com