Zázvor Vám zajistí ploché bříško! Triky na jeho využití při hubnutí!

Zázvor je spojen s řadou přínosů pro zdraví – včetně způsobů, jak vám pomůže získat plošší břicho! Zatímco dieta a cvičení jistě hrají roli při ztrátě hmotnosti a při zdravém životním stylu, zázvor může být také užitečným nástrojem. Možná vás překvapí některé přírodní výhody tohoto koření.

Podle WebMD, kromě toho, že se používá jako chuťová přísada pro potraviny, zázvor byl také po staletí používán k podpoře trávicího zdraví. Čtěte dále, abyste zjistili, jak vám tato přísada pomůže omezit břišní tuk.

 1. Protizánětlivý

  Prozánětlivá činidla nalezená v zázvoru mohou pomoci snížit otoky nebo bolest nacházející se ve vašich kloubech. Jak to pomáhá při získávání ploššího břicha? WatchFit naznačuje, že protože kořen zázvoru pomáhá udržovat krvácení zanícené, ve skutečnosti zvyšuje tok krve v celém vašem těle. Výsledek? Pohyb krve zvyšuje tělesné teplo a pomáhá spálit více tuku.

 2. Zdravé trávení

  Zázvor může přispět k podpoře zdravého trávení, což vede k méně přejídání, nadýmání a dalším žaludečním problémům. Byl spojen se snižováním hladiny cholesterolu a stabilizací cukrů v krvi, které mohou pomoci omezit chuť k jídlu. Trocha šťávy , nebo teplé zázvorové vody před jídlem může pomoci zvýšit trávicí proces.

 3. Zvýšení energie

  Zázvor stimuluje tělo jako kofein. Jednoduše konzumujte 4 g zázvoru za den pro zvýšení energie.Pokud jste těhotná, neměla byste konzumovat více než 1 gram denně. Zvýšení energie může podpořit aktivní životní styl a pomůže vám spalovat tuky.

 4. Nižší hladinu cholesterolu

  Vysoký cholesterol je obecně vedlejší účinek přírůstku hmotnosti nebo obezity. Zázvor může pomoci snížit hladinu sérového a jaterního cholesterolu. To může pomoci chránit vaše tělo před vysokými hladinami cholesterolu souvisejícími se zdravotními problémy, jako jsou srdeční choroby. S lepším zdravotním stavem můžete být více aktivní a zhubnout.

 5. Redukce kortizolu

  Vysoká hladina kortizolu může ukládat břišní tuk a podpořit přírůstek hmotnosti. Kortizol je steroidní hormon, který se používá k regulaci energie v těle. Vysoká hladina stresu však může způsobit příliš vysokou tvorbu kortizolu v těle, což způsobuje vznik většího množství tuku. Komponenty nacházející se v zázvoru mohou pomoci s redukcí kortizolu, takže tělo neukládá tuk.

Jak budete používat zázvor, který vám pomůže spálit břišní tuk? Sdílejte s přáteli, určitě Vaše rady také ocení! 

zdroj: remedydaily.com